Realizacja programu DWUJĘZYCZNY PRZEDSZKOLAK

Autor: M. B. |
29 listopada 2021

Realizacja programu DWUJĘZYCZNY PRZEDSZKOLAK

W naszym przedszkolu od połowy września realizowany jest program „Dwujęzyczny Przedszkolak”, który jest elementem Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci/Bilingual Future”. Program dedykowany jest najmłodszym przedszkolakom 2,5 oraz 3 latkom, a jego celem jest pomoc w opanowaniu przez dzieci języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym. Dla dzieci, ich wychowawców oraz rodziców przygotowane zostały bezpłatne dostępy do portalu, dzięki którym uczestnicy projektu wejdą wspólnie w naturalny świat języka angielskiego, wspólnie z sympatycznymi żuczkami „Baby Beetles”. Dzieci w przedszkolu codziennie mają kontakt z językiem angielskim poprzez filmy, piosenki, aktywności ruchowe i plastyczne, które zapewniają wspaniałą, kontekstową zabawę z językiem i tym samym umożliwiają autentyczne wychowanie w dwujęzyczności. Ponadto rodzice, mając dostęp do platformy, również mogą codziennie rozwijać u dzieci umiejętności językowe. Bezpłatny udział w programie jest możliwy dzięki Samorządowi Województwa Małopolskiego.