Wycieczka

Autor: A. I. |
20 czerwca 2022

Wycieczka

10 czerwca dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, jego zadaniami, a także z jego wykorzystywanym w czasie akcji sprzętem. Spotkanie ze strażakami było też okazją do kszatałtowania u dzieci szacunku wobec osób wykonujących niebezpieczne, ale niezwykle potrzebne dla społeczeństwa zawody.

Dzieci zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia.

Po tej wycieczce wszystkie przedszkolaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby zostać strażakiem.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Sala Zabaw „LILILAND” w Brzesku.

Dzieci radośnie spędziły czas w Sali Zabaw, a starsze przedszkolaki również w Parku Trampolin. Dzieci świetnie bawiły się na ściankach wspinaczkowych, zjeżdżalniach, oraz korzystały z innych aktrakcji znjdujących się w obiekcie.

Zmęczeni, ale szczęsliwi wróciliśmy do przedszkola 🙂