Gospodarstwo ekologiczne

Autor: M. B. |
1 czerwca 2023

Gospodarstwo ekologiczne

W ramach Programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, odwiedziliśmy gospodarstwo rolne państwa Rybków, co najważniejsze jest gospodarstwo ekologiczne, gdzie zwierzęta karmione są tylko i wyłącznie ekologicznym pożywieniem, w większości wyhodowanym przez właścicieli.
Celem wycieczki było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Przedszkolaki oglądały hodowlę krów, byków, kur. Niespodzianką było spotkanie z końmi czystej rasy. Oprócz zwierząt, gospodarz pokazał nam maszyny rolnicze, które pomagają w prowadzeniu takiego dużego gospodarstwa. Ekologiczna farma okazała się być fantastyczną przygodą, z której dzieci wyniosły wiele cennych wiadomości. Dziękujemy za uprzejmość Państwa Rybków 🙂