Grupa Kotki – Kubusiowi Przyjaciele Natury

7 kwietnia 2021

Grupa Kotki – Kubusiowi Przyjaciele Natury

Kubusiowi przyjaciele natury

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych.

​Grupa Kotki w ramach projektu zrealizowała wiele ciekawych zajęć, między innymi przygotowała przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy Na straganie. Wszystkie podjęte działania poszerzyły wiedzę dzieci na temat konieczności dbania o naszą przyrodę, wodę, powietrze. Kotki dowiedziały się co daje nam zdrowa  dieta, jak działa elektrownia wiatrowa, a także wiele innych ciekawostek.

ele innych ciekawostek.