Innowacja pedagogiczna „Mali przyjaciele książek”

Autor: A. I. |
17 stycznia 2022

Innowacja pedagogiczna „Mali przyjaciele książek”

Mając na uwadze, iż kontakt z książką rozwija ciekawość i wrażliwość dziecka oraz pobudza wyobraźnię kolejni Rodzice przedszkolaków

czytają bajeczki. Mama Dawida – Pani marzena przeczytała „Legendę o Finnie McCoolu” oraz opowiadanie pt. „Koń i rzeka”. Natomiast Pani Marta – mama Michała przyszła do dzieci z bajką terapeutyczną pt. Mały szczurek uczy się na swoich błędach” oraz „Motocykl policyjny Franka”. Po wysłuchaniu ostatniej bajeczki na przedszkolaków czekał quiz, z którym wszyscy sobie świetnie poradziły.

W ramach innowacji odwiedziliśmy również bibliotekę. Dzieci zapoznały się  z wyglądem biblioteki oraz sposobem wypożyczania książek. Pani Ela przeczytała naszym wychowankom ich ulubioną książeczkę. Była to jedna z przygód Kici Koci – „Kicia Koci u dentysty”. Na koniec wykonaliśmy zakładki do książek.