Innowacja pedagogiczna „Mali przyjaciele książek”

Autor: A. I. |
6 listopada 2021

Innowacja pedagogiczna „Mali przyjaciele książek”

„Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość”

Jim Trelease

W roku szkolnym 2021/2022 w naszym przedszkolu, w grupie „Żabek” prowadzona będzie innowacja pedagogiczna pt. „Mali przyjaciele książek”.

Pomysł na innowację zrodził się bowiem dlatego, że w dobie gier komputerowych, telewizyjnych kreskówek często zapominamy, jak ważnym elementem w wychowaniu jest książka.

W piątek, tajemniczym gościem, który odwiedział naszych wychowanków był… KRÓLIK i to On rozpoczął pierwsze czytelnicze spotkanie.

Na początek musieliśmy odgadnąć, z jakiej bajki uciekł 🙂 Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania pt. Kubuś Puchatek i rozbrykany Tygrys”. Chętnie odpowiadały na pytania, zadawane przez specjalnego gościa. Na zakończenie miłego spotkania KRÓLIK obdarował przedszkolaków słodkościami.

Bardzo dziękujemy!