Wizyta w bibliotece.

15 maja 2021

Wizyta w bibliotece.

Z okazji XVIII Tygodnia Bibliotek dzieci z grupy „Żabki” odwiedziły bibliotekę w Cikowicach. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci kolorowały obrazki, opowiadały o swoich ulubionych książkach oraz rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała najnowsze i bardzo atrakcyjne dla małych czytelników książeczki z działu dziecięcego. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia, tym bardziej, że każdy otrzymał kartę czytelnika i pamiątkową książeczkę.