Wycieczka do Pacanowa

8 maja 2023

Wycieczka do Pacanowa

5 maja dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Głównym celem wycieczki była wizyta w Bajkowym Świecie, spektakl w Małym Teatrze oraz udział w warsztatach muzyczno-ruchowych „Szalone szkraby”. Była to niezwykła podróż do krainy baśni, bajek i legend. Na początku naszej przygody czekał na nas Koziołek Matołek, aby przywitać się z dziećmi. Na Zaczarowanym Dworcu Koziołka Matołka wróżka zaprosiła wszystkich na wycieczkę bajkowym pociągiem, gdzie dzieci miały okazję spotkać znane bajkowe postacie. Bajkowi podróżnicy rozwiązywali wirtualne zgadywanki dotyczące bajek, baśni i legend, a także z zainteresowaniem otwierali bajkowe szufladki i oglądali, co każda z nich kryje. W przerwie nadszedł czas na spacer po ogrodzie wokół budynku Europejskiego Centrum Bajki. Piękne rośliny oraz kolorowe kwiaty przeniosły wszystkich w cudowną krainę fantazji oraz pozwoliły chwilę odpocząć.

Wizyta w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie oraz spotkanie z bohaterami ulubionych bajek dostarczyły dzieciom wielu wspaniałych wrażeń oraz pozwoliły choć przez chwilę poczuć się jak w wyśnionej bajce.