Wyniki MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Pomaluj mój świat na … niebiesko”

Autor: M. B. |
26 kwietnia 2021

2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem, jak co roku, jest podnoszenie wiedzy społecznej na temat autyzmu. Przedszkole Nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach zorganizowało z tej okazji MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Pomaluj mój świat na … niebiesko”. Założeniami konkursu było podniesienie świadomości dzieci i dorosłych na temat tego zaburzenia, solidaryzowanie się z osobami z autyzmem, zwrócenie uwagi dzieci na kolor symbolizujący autyzm oraz kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci. Dwóch sześciolatków: Milan Popcak i Oliwier Miękina, brało udział w tym konkursie i obaj zajęli równorzędne II miejsca. Brawo dla chłopców, gratulujemy wygranej!!!