„Łamiemy języki mówiąc wierszyki”

Autor: Agata Dybza |
6 kwietnia 2020

„Łamiemy języki mówiąc wierszyki”

„Łamiemy języki mówiąc wierszyki” tak brzmiał tytuł konkursu recytatorskiego ogłoszonego przez nasze Przedszkole. Celem konkursu było: kształtowanie umiejętności i nawyku poprawnej i wyrazistej artykulacji, rozwijanie uzdolnień recytatorskich, promowanie poprawnej wymowy, upowszechnianie wiedzy logopedycznej. Konkurs miał się odbyć 24 marca br. jednak ze względu na zawieszenie zajęć w przedszkolu odbył się zdalnie.

Rodzice przesłali nam filmiki z recytacją wiersza przez dziecko, a jury, w składzie: Małgorzata Brydniak, Agata Dybza, Sylwia Chlebek, oceniło ich występy. Do konkursu zgłosiło się 15 dzieci. Trzeba przyznać, że niektórzy uczestnicy naprawdę mogli połamać języki mówiąc wierszyki, a jury miało nie lada problem. Filmiki z recytacją wierszy można podziwiać na przedszkolnym facebooku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów i umiejętności recytatorskich!!! Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Kornelia Dyga, Pola Fita, Nadia Grabarz

II miejsce: Jan Kasprzyk, Gabriela Pajdak, Wiktoria Sarlińska

III miejsce: Gabriela Gawlik, Martyna Góral, Mateusz Zyguła

wyróżnienia: Maria Batko, Natalia Gawlik, Franciszek Jodłowski,  Jakub Kasprzyk, Patryk Kopacz, Milena Zaręba