Projekt edukacyjny „Witaminki”

15 lutego 2024

Projekt edukacyjny „Witaminki”

„Witaminki” to Projekt Edukacyjny realizowany w grupie Żabek, którego celem jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa. To również stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków, oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi oraz wdrażanie do samodzielnego komponowania posiłków i robienia prostych potraw według przepisów kulinarnych . W pierwszym semestrze poznaliśmy takie warzywa jak: ogórek, pomidor, dynia, burak, cebula, papryka i brokuł. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy warzywne zagadki, wykonywaliśmy prace plastyczne, degustowaliśmy warzywa surowe lub ugotowane, kisiliśmy ogórki, a nawet ze smakiem zajadaliśmy zupę brokułową i pomidorową.